Zobacz czy potrzebujesz uczyć bhp? - ppoż

Pulsar BHP

Bhp w firmie

Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą i zatrudniamy pracowników, to od czasu do czasu musimy przeprowadzać szkolenia bhp. Takie szkolenia z bhp są nie tylko obowiązkowe, ale również potrzebne. Nie zawsze jednak opłaca nam się zatrudniać osobę na etat, żeby

Zobacz czy potrzebujesz uczyć bhp? - ppoż Pulsar BHP
zajmowała się ona szkoleniem nowych pracowników. Czasami warto zainteresować się innym rozwiązaniem.

W dzisiejszych czasach bardzo popularny stał się outsourcing. Praktycznie w każdej branży mamy z nim styczność. Można więc zdecydować się również na outsourcing bhp i korzystać z takich usług tylko wtedy kiedy są one potrzebne. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasi pracownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni i nie będziemy musieli zatrudniać pracownika, który zajmowałby się bezpieczeństwem w miejscu pracy. W razie potrzeby wystarczy bowiem zadzwonić po zewnętrzną firmę, która wszystkim się zajmie. Taka firma posiada doświadczenie oraz wiedzę, więc szkolenie z całą pewnością zostanie przeprowadzone dobrze i w sposób profesjonalny.

Szkolenie bhp

Jeżeli zatrudniamy się w jakiejkolwiek firmie, to na samym początku musimy przejść obowiązkowe szkolenie bhp. Bez takiego szkolenia nie możemy rozpocząć pracy na żadnym stanowisku. Musimy być odpowiednio przeszkoleni, żeby wiedzieć jak zapewnić sobie bezpieczną pracę. Zazwyczaj szkolenia bhp przeprowadza osoba, która jest odpowiedzialna w firmie za bezpieczeństwo pracy. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Zdarza się bowiem, że firma decyduje się na outsourcing bhp i wtedy będzie nas szkolić ktoś spoza firmy, w której zdecydowaliśmy się pracować.

Outsourcing jest coraz bardziej popularny. W szczególności w dużych przedsiębiorstwach takie usługi cieszą się sporym zainteresowaniem. Jeżeli zatrudnia się firmę z zewnątrz do przeprowadzenia szkolenia, to można liczyć na to, że szkolenie zostanie przeprowadzone naprawdę w profesjonalny sposób. Takim zewnętrznym szkoleniowcom bardziej zależy na tym, żeby ludzie byli zadowoleni z ich pracy. Tylko dzięki temu będą mogli utrzymać się w branży i zarabiać pieniądze.

Każde stanowisko pracy wiąże się z

Outsourcing bhp to w obecnej dobie dosyć popularny typ usług. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ łatwiej jest wynająć firmę do wykonania konkretnego zadania za określoną cenę niż zatrudniać na etacie. Gros firm wynajmuje firmy sprzątające, bo tak jest zdecydowanie ekonomiczniej niż zatrudniać na etacie osoby zajmujące się tym obszarem. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ nikt nie lubi niepotrzebnie wydawać pieniędzy, wszak te nie spadają z nieba. Ludzie liczą dzisiaj dosłownie każdą złotówkę.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo mamy omówić szkolenia bhp, a nieco odbiegliśmy od meritum. Otóż, szkolenia bhp należą niewątpliwie do najpopularniejszych. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ odbywają je wszystkie zatrudnione osoby i to jeszcze co jakiś czas. Na pracodawcy bowiem spoczywa obowiązek organizowania takich szkoleń, ponieważ sprawy bhp w każdym zakładzie są rzeczą priorytetową. Każde stanowisko pracy wiąże się z określonymi zagrożeniami i dlatego trzeba być zorientowanym w tej materii.

Szkolenia bhp

Pracodawcy jak też pracownicy muszą spełniać wobec siebie określone w umowie warunki. Podstawowym obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych okoliczności oraz dostarczenie wszystkich niezbędnych środków mających na celu ochronę zdrowia i życia pracownika. Ponadto przed rozpoczęciem wykonywania pracy należy przeprowadzić szkolenia z zakresu bhp ( szkolenia wstępne). Szkolenia te należy powtarzać co jakiś czas w celu utrwalenia wiedzy z tej dziedziny a także przedstawienia ewentualnych zmian w tym zakresie ( szkolenia okresowe). Częstotliwość zależy od warunków i rodzaju wykonywanej pracy.
Szkolenia bhp muszą odbywać się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Instrukcje i wskazówki przekazane podczas szkolenia muszą być podpisane przez pracobiorcę.Takie szkolenia może przeprowadzić specjalnie wyszkolony pracownik lub firma outsourcingowa. Outsourcing bhp (z ang. outside-resource-using) polega na skorzystaniu z firmy zewnętrznej, która może wspierać daną firmę w zakresie nie tylko szkoleń bhp ale też nadzoru, serwisu czy wymiany środków ochrony.