Przeczytaj ten wpis a dowiesz się jak uczyć bhp - ppoż

kursy bhp w warszawie

Ważność kursów BHP

Posiadanie ważnego okresowego szkolenia BHP jest obowiązkowe dla pracodawcy oraz pracowników wszelkiego rodzaju firm, przedsiębiorstw, zakładów a nawet instytucji. Istnieje kilka rodzajów szkoleń BHP, które są odpowiednio dopasowane do rodzaju

Przeczytaj ten wpis a dowiesz się jak uczyć bhp - ppoż kursy bhp w warszawie
wykonywanej pracy. Poszczególne rodzaje kursów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy posiadają różne okresy ważności. Tak więc szkolenie BHP dla pracodawców i osób kierujących pracownikami powinny się odbywać co okres pięciu lat. Kurs dla pracowników inżynieryjnych, dla pracowników służby BHP oraz dla pracowników z narażeniem na niebezpieczne czynniki także posiada pięcioletni okres ważności. Z kolei szkolenia BHP dla pracowników administracyjnych i biurowych muszą być przeprowadzane raz na sześć lat. Najkrótszy okres ważności, bo tylko roczny, posiadają szkolenia BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych, głównie dlatego, że charakter ich pracy jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo pod względem wypadków. Kurs dla pracowników na stanowiskach robotniczych, których praca nie jest tak bardzo narażona na niebezpieczeństwa, jest ważny trzy lata.

Internetowe szkolenie BHP

Współcześnie w krajach cywilizowanych dostęp do internetu jest konieczny w wielu aspektach życia. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w firmach i przedsiębiorstwach stawia się na rozwiązania zdalne. Wyjątku nie stanowi także firma działająca w branży BHP oferując przedsiębiorcom szkolenia BHP online. Internetowa forma kursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy posiada wiele zalet i stanowi atrakcyjną ofertę dla wielu osób. Sam kurs BHP jest przeprowadzany za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej, do której mają dostęp uczestnicy szkolenia z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy online składa się z prezentacji multimedialnych, które zapoznają uczestników kursu z istotnymi informacjami. Na końcu każdej lekcji mogą znajdować się pytania kontrolne, które weryfikują zaznajomienie się z danym materiałem. Jak większość szkoleń BHP, tak i szkolenie online może być połączone z samokształceniem się uczestników. Kurs BHP kończy się zdaniem odpowiedniego egzaminu.

Co ma wspólnego ergonomia z BHP

Ergonomia jest dziedziną naukową, która zajmuje się przystosowaniem narzędzi, maszyn oraz warunków środowiska i pracy do możliwości człowieka. BHP z kolei stanowi zbiór reguł i przepisów, które dotyczą bezpiecznego oraz higienicznego wykonywania pracy. Zależność występująca między ergonomią, a BHP jest taka, że zasady związane z bezpieczeństwem pracy korzystają z odkryć naukowych poczynionych w ramach ergonomii. Bezpieczeństwo i higiena pracy dotyczy części zagadnień z zakresu ergonomii, co pozwala na sensowne ustalanie przepisów i obowiązujących zasad BHP. Specjaliści pracujący w branży BHP posiadają szeroką wiedzę nie tylko z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także z innych dziedzin, jak na przykład z ergonomii. Dzięki korzystaniu z zagadnień poruszanych przez ergonomię specjaliści oferujący outsourcing BHP mogą wprowadzić w przedsiębiorstwie wiele zmian, które polepszą warunki pracy przekładając się tym samym na lepsze zdrowie i samopoczucie pracowników. Ergonomia może być traktowana jako pomocne narzędzie w sprawach związanych z BHP.

Usługa ta ma za zadanie zagwarantować

Outsourcing BHP w pewnym sensie jest pakietem zróżnicowanych usług, z których każda ściśle nawiązuje do tematu zapewniania bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy. To opcja kierowana do wszystkich pracodawców. Charakteryzuje ją duża wygoda i użyteczność, które są cenione przez właścicieli firm na całym świecie, w tym także i w Polsce.

W ramach profesjonalnego outsourcingu pracodawcy i zatrudniane przez nich osoby zyskują pełny dostęp do kompleksowej obsługi związanej z szeroko rozumianym bhp oraz ochroną przeciwpożarową. Usługa ta ma za zadanie zagwarantować odpowiednie warunki pracy, czyli warunki higieniczne oraz w pełni bezpieczne. Ważne dla pracodawców będzie również to, że umożliwia ona minimalizację kosztów. W ramach jednego pakietu zyskuje się bowiem dostęp do szeregu usług, za które nie trzeba oddzielnie płacić. Wśród nich pojawiają się przede wszystkim okresowe i wstępne szkolenia bhp, ale też i wykonywanie audytów stanu bezpieczeństwa oraz przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego.