PILNE! Zobacz TYLKO Jeśli Chcesz przejść szkolenie z bhp - ppoż

bhp warszawa

Szkolenia przeciwpożarowe

Chcesz zyskać pewność, że twój zakład dobrze funkcjonuje, a wszystkie pracujące w nim osoby są bezpieczne? Szkolenia ppoż, organizowane przez specjalistyczne firmy szkoleniowe, są tym, czego potrzebujesz i ty, i wszystkie zatrudnione przez ciebi

PILNE! Zobacz TYLKO Jeśli Chcesz przejść szkolenie z bhp - ppoż bhp warszawa
e osoby. Po prostu musicie z nich skorzystać i musicie to robić okresowo, powtarzając je zwykle co kilka lat. Z pomocą takich specjalistycznych szkoleń uda ci się właściwie zabezpieczyć miejsce pracy przed pożarem, a także odpowiednio zareagować w momencie, gdy już jakimś cudem do niego dojdzie (tu przydaje się głównie pierwsza pomoc). Całą gamę szkoleń przeciwpożarowych można podzielić na trzy typy kursów. Są to kolejno: szkolenia wstępne, szkolenia podstawowe oraz szkolenia specjalistyczne. Te pierwsze są najważniejsze, bo to z nich skorzysta większość nowych pracowników. Jeżeli zatrudniłeś ostatnio nowe osoby na różne stanowiska, pamiętaj też koniecznie, by zorganizować dla nich zarówno podstawowy kurs ppoż, jak i szkolenia bhp, które są tak samo ważne.

O tych drugich mówi się mniej

Pracodawcy, którzy zatrudniają w swoich firmach jakichkolwiek pracowników, po prostu muszą - zgodnie z polskimi przepisami prawnymi - systematycznie przeprowadzać dla nich zarówno klasyczne szkolenia bhp, jak i szkolenia przeciwpożarowe. O tych drugich mówi się mniej i niektórzy nawet nie wiedzą, że coś takiego w ogóle istnieje. A ten typ szkolenia, podobnie jak szkolenie bhp, też jest obowiązkowy i podstawowy. Każdy po prostu musi z niego skorzystać, jeśli chce działać legalnie i prawidłowo w nowym miejscu pracy.

Szkolenie ppoż jest szkoleniem obowiązkowym, a to oznacza, że pracodawca zobowiązuje się do jego przeprowadzenia. To on staje się odpowiedzialny za przygotowanie kursu dla wszystkich pracowników i zadbanie o to, by każda osoba wzięła w nim aktywny udział. Takie szkolenie to nie tylko pierwsza pomoc w razie oparzeń, ale też i informacje na temat prawidłowych czynności w trakcie pożaru. Pracownik musi wiedzieć, co ma robić, gdy już dojdzie do wzniecenia ognia w miejscu pracy. Ucieczka z budynku nie zawsze jest możliwa i optymalna.

Szkolenia online dla pracowników

W ostatnim czasie na rynku usług szkoleniowych swoją działalność wypromowały specjalne firmy, które skupiły się na przygotowywaniu szkoleń online. Wśród ich propozycji występuje m.in. pierwsza pomoc, ale też i tradycyjne oraz najpopularniejsze szkolenie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrona przeciwpożarowa. Kierują one swoje usługi głównie do tych firm i przedsiębiorstw, które na co dzień działają zdalnie. A jako że w tym momencie większość działalności tak właśnie funkcjonuje, tak naprawdę każdy pracodawca może sporo zyskać na podobnych usługach.

W dobrze skonstruowanej platformie e-learningowej występują szkolenia bhp, szkolenia z pierwszej pomocy oraz szkolenia ppoż, czyli wszystko to, co najważniejsze dla firm. Platformy są zwykle wygodne w obsłudze i na tyle intuicyjne, by każdy mógł się po nich swobodnie poruszać. Pozwalają one także pracodawcy na koordynowanie procesów szkoleniowych. Zyskuje on prawo do sprawdzania swoich pracowników i kontrolowania ich uczestnictwa w szkoleniach.

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i innym

Bezpieczeństwo nigdy nie powinno być pomijane. Edukacja w celu pomocy innym osobom w sytuacjach zagrożenia powinna być przeprowadzana regularnie. Od jakiegoś czasu szkoły średnie prowadzą przedmiot w celu nauczania uczniów, czym jest pierwsza pomoc, jak jej udzielać oraz jakie kroki podejmować w przypadku pożaru czy konieczności ewakuacji. Wiele firm regularnie przeprowadza ćwiczenia w postaci zaplanowanej ewakuacji budynku. Jest to jeden ze sposobów na przygotowanie swoich pracowników do takiej ewentualności. Inną konieczną sprawą, o której pracodawca nie może zapomnieć są szkolenia BHP oraz PPOŻ. Cykliczne odświeżenie niektórych zagadnień jest kluczowe, aby zachować czujność pracowników i mobilizować ich do przestrzegania zasad w czasie pracy. Stanowisko pracy może nieść kilka zagrożeń, jeśli odpowiednie reguły nie są przestrzegane. Szkolenie prowadzone przez kompetentne osoby mogą pozytywnie wpłynąć na pracowników, jeśli zagrożenia zostaną im odpowiednio zobrazowane w ich codziennym środowisku.